eko-Załoga

Młodzi ludzie z powiatu wąbrzeskiego apelują do mieszkańców i władz powiatu o konieczność zadbania o środowisko w naszej okolicy. W swoim przesłaniu mówią o tym, jak postrzegają sytuację ekologiczną w naszym powiecie i na całym świecie.

Eko-Załoga to nowy projekt Stowarzyszenia Młodych Gminy Płużnica, który realizuje wraz z młodzieżą z powiatu wąbrzeskiego. W ramach zaplanowanych działań, wraz z młodymi, chcemy mówić głośno o tym, że w naszym powiecie dzieją się sytuacje, które niszczą środowisko! Co istotne naszymi sprzymierzeńcami są młodzi, dla których środowisko jest ważne! Nasz projekt rozpoczęliśmy od zorganizowania wyjazdu dla 12 młodych wizjonerów, w trakcie którego wspólnie z ekipą naszego stowarzyszenia zastanawialiśmy się na tym, co możemy zrobić, aby poprawić sytuację ekologiczną w naszej okolicy i świecie.

Zlot Wizjonerów, był okazją do poznania się, wymiany doświadczeń, integracji i wzmocnienia w wiedzę osób, które chcą działać na rzecz ochrony środowiska. Młodzież pracowała nad stworzeniem strony internetowej monitorującej sytuację ekologiczną powiatu wąbrzeskiego oraz serwer na Discordzie, który będzie stanowił przestrzeń do dyskusji i wdrażana rozwiązań ekologicznych proponowanych przez młodzież.

Podczas Zlotu Wizjonerów młodzież opracowała przesłanie młodych do mieszkańców i władz powiatu wąbrzeskiego. Ekologiczny apel młodych mówi przede wszystkim o sytuacji ekologicznej  w powiecie wąbrzeskim i na świecie. Młodzi mówią o tym, jak bardzo dotyka ich brak wrażliwości dla pogarszającego się stanu lokalnego środowiska. Wymieniają konsekwencje ludzkiej ingerencji w środowisko oraz proponują rozwiązania, które, każdy z nas może wprowadzić w życie i dołożyć swoją cegiełkę do ratowania świata.

Zapraszamy do zapoznania się z „Apelem młodych z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska”. Zależy nam na tym, aby to przesłanie ekologiczne trafiło do jak największej liczby osób z powiatu wąbrzeskiego!

Projekt „eko-Załoga” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny