O nas

Nasze stowarzyszenie zajmuje się wyrównywaniem szans rozwoju dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach oraz kształtowaniem aktywnych postaw obywatelskich. Zależy nam na tym, aby młodzi nabyli kompetencje, które pozwolą im na aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej oraz na branie odpowiedzialności i rozwiązywanie ważnych dla nich problemów. Naszą misję realizujemy poprzez bezpośrednią pracę z dziećmi i młodzieżą oraz poprzez wspieranie kompetencji osób i organizacji z ich otoczenia. Organizujemy szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne, angażujemy wolontariuszy oraz organizujemy spotkania i wyjazdy integracyjne. Działamy aktywnie od 7 lat. Jako pierwsi w regionie utworzyliśmy powiatowy fundusz grantowy na inicjatywy realizowane przez młodzież oraz cykliczne plenerowe kino na plaży. W naszych działaniach do tej pory uczestniczyło ponad 360 osób, a 45 grup młodzieżowych zaplanowało przy naszej pomocy swoje własne projekty.


Kim jesteśmy?

Historia naszej organizacji rozpoczęła się 2008 roku, kiedy to jako grupa znajomych postanowiliśmy powołać młodzieżowe stowarzyszenie w Płużnicy. Krótko po tym, każdy z nas udał się do szkół średnich oraz na studia do większych miast. Nie było nas na miejscu, dlatego nasza działalność była sporadyczna. Po zakończeniu edukacji formalnej część osób z naszej paczki wróciła do gminy Płużnica i tu zaczęła układać swoje życie. Dostrzegliśmy, iż dzięki działalności w stowarzyszeniu oraz udziałowi w projektach innych organizacji, jako bardzo młodzi ludzie nabyliśmy kompetencje, które przydają nam się w naszej pracy zawodowej i życiu codziennym. Dostrzegliśmy także, że myśląc globalnie i działając lokalnie możemy się dalej rozwijać oraz mieć realny wpływ na zmiany zachodzące w naszej lokalnej społeczności. Obecnie nasza organizacja zrzesza 8 osób. Wykorzystujemy plecak z naszymi doświadczeniami podczas pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Dbamy także o rozwój naszych kompetencji poprzez ciągłe doszkalanie się i podejmowanie nowych wyzwań.

ZARZĄD

JUSTYNA JANKOWSKA - prezes

W trzecim sektorze działa odkąd ukończyła 16 lat. W metodzie projektowej odnalazła sposób na rozwiązywanie różnorodnych problemów społeczności w której mieszka, a w szczególności tych dotyczących młodzieży i matek małych dzieci. W naszej organizacji Justyna pisze projekty, które często znajdują się na wysokich miejscach list rankingowych.

MAŁGORZATA LUDWISZEWSKA - wiceprezes

To wulkan energii, który zaraża innych swoim niezwykłym poczuciem humoru. Jest mocnym filarem, który wspiera nasze stowarzyszenie we wszelkich kwestiach organizacyjnych. Gosia w SMGP współpracuje także z grupami młodzieżowymi i pomaga w planowaniu i realizacji przez nich własnych inicjatyw.

PRZEMYSŁAW JANKOWSKI - skarbnik

Jest w naszym stowarzyszeniu specjalistą od TIK oraz wszelkich kwestii związanych ze sprzętem. Jak na skarbnika przystało, bacznie pilnuje budżetu organizacji oraz koordynuje projekty. Każdego lata organizuje z młodzieżą kino plenerowe na plaży oraz wyjazdy integracyjne.

ALEKSANDRA GORAL

Interesuje ją rozwój i wspieranie najmłodszych mieszkańców naszej społeczności. Śledzi alternatywne metody nauczania oraz szkoli się w tym zakresie, by zdobytą wiedzę przekładać na praktykę w swojej codziennej pracy. Ola zasiada w komisji rewizyjnej naszego stowarzyszenia.

Jola

JOLANTA SKONIECZKA

Ma doświadczenie w prowadzeniu NGO oraz w realizacji projektów. Pomaga w kwestiach formalnych i jest drugim okiem podczas pisania projektów. Uwagi i sugestie Joli są zawsze na wagę złota!

AMELIA ZARZECZNA

Jest stowarzyszeniowym ekspertem od tłumaczeń. Jej mocną stroną jest dobra znajomość języka angielskiego, który bardzo lubi. Amelia pomaga w organizacji wymian międzynarodowych, w których sama chętnie uczestniczy.