Wyjazdy zagraniczne

Młodzi z powiatu wąbrzeskiego odwiedzili Parlament Europejski w Brukseli


Justyna, Przemek, Gosia, Amelia wraz z młodzieżą i włodarzami z gminy Płużnica i Książki wyjechali do Brukseli, aby na żywo obserwować obrady Parlamentu Europejskiego i spotkać się z Posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko- Pomorskiego.


Wizytę w Parlamencie Europejskim zorganizowaliśmy w ramach projektu „Europejskie wioski młodzieżowe”, dzięki programowi ERASMUS+. Jednym z głównych celów projektu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie wspólnot europejskich i wartości Unii Europejskiej. Skoro mówimy o Unii Europejskiej , to nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie odwiedzili Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Zależało nam na tym, aby młodzież na własne oczy mogła zobaczyć jak funkcjonuje Parlament Europejski.

Podczas dwudniowego pobytu w stolicy Unii Europejskiej spotkaliśmy się z Posłem do Europarlamentu z naszego regionu, z galerii obserwowaliśmy i przysłuchiwaliśmy się obradom Parlamentu Europejskiego. Aby jeszcze dogłębniej zrozumieć istotę Unii Europejskiej, zwiedziliśmy Dom Historii Europejskiej. Śladami multimedialnych ekspozycji, podróżowaliśmy śladami historii Europy, od jej początków i rozwoju do współczesności. Ciekawi tego, jak wygląda życie w Brukseli,  w każdej wolnej chwili, spacerowaliśmy po mieście i chłonęliśmy jego klimat. Dzięki wspaniałej przewodniczce odwiedziliśmy najważniejsze miejsca i zabytki Brukseli- miasta słynącego nie tylko z czekolady, ale przede wszystkim ze wspaniałej architektury i wrażliwości na sztukę.

Wyjazd do Brukseli, jest jednym z trzech zaplanowanych w projekcie „Europejskie Wioski Młodzieżowe”.  W drugiej połowie roku, nasze stowarzyszenie wraz z młodzieżą i włodarzami z powiatu wąbrzeskiego wyjedzie do instytucji Unii Europejskiej w Strasburgu i Luksemburgu. Na zakończenie wielkie dzięki dla Justyny, Amelii i Przemka, za wspaniały wyjazd, dzięki Wam wszystko było dopięte na ostatni guzik!

Wyjazd do Brukseli odbyły się w ramach projektu „Europejskie wioski młodzieżowe”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica” i współfinansowany przez Unię Europejską.